Hľadáte web, na ktorom sa nezabúda na šteklivé témy? Kde by ste našli aj recept na chutnú bublaninu či slepačí vývar? Naša stránka je ako stvorená pre vás.

Add your content here

Hľadáte web, na ktorom sa nezabúda na šteklivé témy? Kde by ste našli aj recept na chutnú bublaninu či slepačí vývar? Naša stránka je ako stvorená pre vás.

Prečkajte letné horúčavy bez úhony

Už zase hlásia letné horúčavy. Za pár dní je tu tropická letná teplota, a tej sa v Bratislave nevyhne nikto. Bratislava má to „šťastie“, že sa nachádza v Podunajskej nížine – v jednej z najteplejších oblastí v celej Európe, kde sa síce darí poľnohospodárskym plodinám, ale vy predsa nie ste rajské jabĺčko, ktoré má dozrievať na slnku, ale len človek, čo sa tiež rád pred letnými slnečnými lúčmi niekam schová. Keď sa ale nemáte kam schovať, budete vystavení pôsobeniu letných horúčav takou mierou, že vám to môže privodiť nemalé zdravotné problémy. V prvom rade vám hrozí úpal – stav prehriatia organizmu, ktorý môže nastať paradoxne aj v prekúrenom vlaku v priebehu januára. Úpal z vlaku je ale veľmi málo pravdepodobný, zato ten letný z extrémnych teplôt je veľmi častý.

prevádzka klimatizácie

Infarkt a mozgová mŕtvica – ľudia, ktorých cievy nie sú práve v optimálnej kondícii, sú v týchto obdobiach vyslovene ohrození na živote. Extrémne horúco cievy veľmi namáha a potom stačí len porušenie ich steny v mozgu alebo v srdci, a zlyhanie týchto dvoch najdôležitejších orgánov potom vedie k úmrtiu. Ak práve vy alebo vaši blízki patríte do skupiny takto ohrozených osôb, nenechávajte nič na náhodu a nechajte si včas nainštalovať splitovú klimatizáciu.

klimatizácia v byte

Montáž klimatizácie v Bratislave sa dnes vykonáva za rozumnú cenu a tieto zariadenia už bývajú bežným štandardom v domácnostiach. Aj keby bola klimatizácia u vás v prevádzke iba jediný týždeň v roku a mala v tomto období predísť infarktu myokardu, oplatí sa to.

Malé deti, tehotné ženy, seniori – všetci títo ľudia sú taktiež ohrození na zdraví či na živote, pretože extrémne horúco môže zasiahnuť tak razantne, že niekto z nich skolabuje a omdlie. Tieto situácie sú nebezpečné hlavne tam, kde môže dôjsť pri páde v bezvedomí k nebezpečnému úrazu, napríklad do hlavy s vnútorným krvácaním do mozgu alebo s krvácaním do brušnej dutiny. Postihnutá osoba môže zomrieť aj v dôsledku šoku a prudkého poklesu krvného tlaku.

Written by