Hľadáte web, na ktorom sa nezabúda na šteklivé témy? Kde by ste našli aj recept na chutnú bublaninu či slepačí vývar? Naša stránka je ako stvorená pre vás.

Add your content here

Hľadáte web, na ktorom sa nezabúda na šteklivé témy? Kde by ste našli aj recept na chutnú bublaninu či slepačí vývar? Naša stránka je ako stvorená pre vás.

Ako založíte svoju spoločnosť?

Pri založení sro si musíte dopredu zvážiť určité povinnosti. Radi by ste si založili svoju vlastnú spoločnosť, no zatiaľ neviete ako na to? Rada vám v tomto pomôžem. Venujte mi pár minút vášho drahocenného času a prečítajte si poriadne, čo k založeniu s.r.o. potrebujete. Pri zakladaní spoločnosti musíte vedieť, ako sa bude vaša spoločnosť volať. Obchodný názov je veľmi dôležitou súčasťou, nakoľko podľa neho si vás zákazníci zapamätajú. Ďalším krokom je vybratia vhodného miesta, kde sa bude vaša spoločnosť nachádzať. Musíte byť na veľmi frekventovanom mieste, kde vás ľudia uvidia. Toto sa nazýva sídlo spoločnosti. Tak isto by ste mali vedieť to, v akej oblasti budete podnikať.

spoločníci

Všetky tieto osobné veci by ste mali uviesť v zakladateľských dokumentoch. Aby ste mohli vykonávať svoju podnikateľskú činnosť, je nutné získanie živnostenského oprávnenia. Dôležitým úkon bude pre vás zápis do obchodného registra alebo aj registrácia na daňovom úrade. Avšak tieto nutnosti viete už v dnešnej dobe vybaviť aj za pomoci elektronických formulárov, ktoré sa nachádzajú na webových stránkach príslušných úradov. Taktiež by ste si mali zriadiť elektronickú schránku, ktorá je potrebná na komunikáciu s úradmi.

porady

Na podnikateľskú činnosť je nutné vybrať si nehnuteľnosť, ktorá bude sídlom spoločnosti. Na dokumente o vlastníctve nehnuteľnosti na podnikateľské účely musí byť overený podpis. Najlepšie je nechať si overiť podpis u notára. Ak plánujete založenie s. r. o. je nutné, aby ste mali spoločníkov. Vklad každého spoločníka by mal byť vo výške aspoň sedemstopäťdesiat eur a celkové základné imanie spoločnosti musí byť vo výške aspoň päťtisíc eur. Pri zakladaní spoločnosti jednou osobou sa spisuje zakladateľská listina, pri zakladaní viacerými spoločníkmi sa spisuje zakladateľská zmluva. Tieto dokumenty sú veľmi potrebnými pri každom jednom zakladaní spoločnosti.

Written by