Systém ĺahkých fasád

Proces lakovania spočíva v pokrytí hliníka vrstvou syntetického povlaku. Práškové lakovanie sa vykonáva striekaním práškovej farby v elektrostatickom poli a následným vytvrdzovaním vo vytvrdzovacích peciach pri teplote približne 200°C. Tento proces zabezpečuje vysokú odolnosť povrchu voči náročným poveternostným podmienkam. 


  • Lakovanie hliníkových profilov je ďaľšou povrchovou úpravou hliníka, ktorá okrem  zvýšenia ochrany povrchu hliníka  proti prírodnej  korózii, umožňuje dosiahnuť neobmedzené množstvo farieb, čím je možné reagovať na požiadavky profesionálnych architektov.
  • Lakovanie v CORTIZE je podporené certifikátmi maximálnej kvality v rámci Európy:  QUALICOAT, SEA-SIDE a QUALIDECO, ktoré uznávajú a garantujú celý proces.
 
  • Farba je veľmi dôlezitá pre vytváranie harmonických a estetických architektonických komplexov. V tomto zmysle CORTIZO ponúka širokú farebnú paletu, ktorej možnosti začínajú pri klasických povrchových úpravách,  lesklých a matných, prechádzajúc cez špeciálne lakovanie s drsnou textúrou, imitácie ušľachtilých materiálov  ako drevo (borovica, dub, gaštan, teka, sapelly, čerešna, orech..) až po lakovanie antibakteriálne pozostávajúce z iónov striebra viazaných na prírodnú a úplne inertnú živicu, ktorá bráni rastu a migrácii báktérií, vírusov, plesní, húb a kvasiniek.

  • Neobmedzená paleta farieb

  • Bežné farby