Lakované farby

Proces lakovania spočíva v pokrytí hliníka vrstvou syntetického povlaku. Práškové lakovanie sa vykonáva striekaním práškovej farby v elektrostatickom poli a následným vytvrdzovaním vo vytvrdzovacích peciach pri teplote približne 200°C. Tento proces zabezpečuje vysokú odolnosť povrchu voči náročným poveternostným podmienkam. 


  • Lakovanie hliníkových profilov je ďaľšou povrchovou úpravou hliníka, ktorá okrem  zvýšenia ochrany povrchu hliníka  proti prírodnej  korózii, umožňuje dosiahnuť neobmedzené množstvo farieb, čím je možné reagovať na požiadavky profesionálnych architektov.

    Lakovanie v CORTIZE je podporené certifikátmi maximálnej kvality v rámci Európy:  QUALICOAT, SEA-SIDE a QUALIDECO, ktoré uznávajú a garantujú celý proces.
 
  • Farba je veľmi dôlezitá pre vytváranie harmonických a estetických architektonických komplexov. V tomto zmysle CORTIZO ponúka širokú farebnú paletu, ktorej možnosti začínajú pri klasických povrchových úpravách,  lesklých a matných, prechádzajúc cez špeciálne lakovanie s drsnou textúrou, imitácie ušľachtilých materiálov  ako drevo (borovica, dub, gaštan, teka, sapelly, čerešna, orech..) až po lakovanie antibakteriálne pozostávajúce z iónov striebra viazaných na prírodnú a úplne inertnú živicu, ktorá bráni rastu a migrácii báktérií, vírusov, plesní, húb a kvasiniek.

    NEOBMEDZENÁ PALETA FARIEB