Anodická oxidácia

Anodizácia je proces úpravy povrchu, ktorým sa na povrchu hiníka vytvorí odolná chemická vrstva oxidu hliníka (AI203). Základom tohoto procesu je prúdenie jednosmerného prúdu v elektrolytickom roztoku tvoreného kyselinou, ktorá pomaly rozpúšťa oxid hlinitý. 


 • Týmto procesom je možné zväčšiť až tisícnásobne prirodzenú hrúbku vrstvy oxidu hliníka, čím sa dosiahne vysoká oteruvzdornosť a odolnosť voči korózii.  Vlastné charakterové vlastnosti materiálu akými sú trvanlivosť a pevnosť, značne vzrastú touto povrchovou úpravou a materiál sa stane ideálnym pre zatváracie systémy v zónach pobrežia a  zónach vystavených tvrdým klimatickým podmienkam.
 
 • CORTIZO počíta so širokou škálou anodizovaných farieb: bordová, modrá, zelená, slonovinová kosť, čierna, šedá, bronzová, oceľ, šampanská, zlatá, prírodná, medená  a acier, čo znovu poukazuje na jeho inovačný charakter. Všetky tieto farby sa môžu prezentovať v rozličnom prevedení po podrobení sa mechanickej úprave povrchu ako:  matný, jemne brúsený, hrubo brúsený, leštený a preleštený alebo ich kombinácie

 • Všetky sú garantované európskou značkou kvality “EWAA-EURAS¨,  a spĺňajú  najprísnejšie európske stupne kvality. 
  Trieda 10: 10-14 mikrónov. Len pre vnútorné použitie.
  Trieda  15: 15-19 mikrónov. Štandardná trieda. Vonkajšie použitie.
  Trieda  20: 20-24 mikrónov. Použitie v agresívnom prostredí, znečistené priemyselné a lodiarske prostredie
  Trieda 25: 25 mikrónov. Maximálna ochrana. Pre kontaminované priemyselné atmosféry.
  13 Farieb, viac než 110 povrchových úprav